Ktoś musi zacząć pierwszy

Parafrazując słowa z „Rejsu” Marka Piwowskiego czasem pojawia się sytuacja, w której ktoś musi zacząć pierwszy. Myśl o prowadzeniu bloga dojrzewała we mnie dość długo. Długo też przełamywałem się do popełnienia pierwszego wpisu – może dlatego, że „uzewnętrznianie się” wcale nie jest takie proste, a może dlatego, że zawsze z tyłu głowy towarzyszy mi jedna z myśli mojego ulubionego aforysty – Stanisława Jerzego Leca, który zwykł mawiać „Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim”. Tak czy owak stało się. Spisuje niniejsze myśli z mocnym postanowieniem, że to ostatni, niezwiązany z tematem geoinfor’a, tekst.

O czym więc będzie można tu przeczytać? Przede wszystkim o tematach, którymi zajmuje się na co dzień: Systemach Informacji Przestrzennej (ang. GIS), informacji (obejmującej swym zakresem informację publiczną, przestrzenną oraz źródła danych i sposoby ich przetwarzania), a także o mapach i wszystkim co się z nimi wiąże.

Po latach pracy związanych z powyższymi zagadnieniami uzbierało się tego trochę i postanowiłem zacząć się dzielić swoimi rozwiązaniami, uwagami i pomysłami . Dlaczego? Bo mam nadzieję, że natchnie mnie to do dalszych poszukiwań, a potencjalnych czytelników ustrzeże choć trochę przed traceniem czasu na „odkrywanie koła na nowo”. Trzymajcie kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia i zapraszam do lektury i dzielenia się spostrzeżeniami.