O stronie i autorze

Kim jestem?

Nazywam się Jakub Bobrowski i jestem autorem tej strony. Od kilku lat zawodowo zajmuję się pozyskaniem, przetwarzaniem i analizą informacji – publicznej, przestrzennej i informacji o środowisku.

Od czerwca 2009 do lutego 2014 pracowałem jako specjalista ds. informacji o środowisku w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, gdzie zajmowałem się opracowaniem informacji o środowisku i ich udostępnianiem (kierując m.in. projektami pozyskania i porządkowania zbiorów danych na temat powierzchniowych form ochrony przyrody w województwie podlaskim oraz wdrażając katalog otwartych danych obejmujący udostępnienie informacji z wykorzystaniem standardów OGC).

Obecnie, od lutego 2014 r., kieruję Zespołem GIS i modelowania matematycznego w białostockiej spółce AquaRD, w którym nadzoruję prace nad wdrożeniami systemów informacji przestrzennej oraz budową modeli hydraulicznych u klientów spółki – przedsiębiorstwach wodociągowych w całej Polsce.

Z wykształcenia jestem informatykiem i specjalistą ds. GIS – ukończyłem Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Parisa-Londrona w Salzburgu (Systemy Informacji Geograficznej). Posiadam certyfikat konsultanta ds. INSPIRE (GUGiK).

O czym piszę?

Tak jak napisałem w pierwszym poście pod przewrotnym tytułem „Ktoś musi zacząć pierwszy” przede wszystkim piszę o tematach, którymi zajmuje się na co dzień: Systemach Informacji Przestrzennej, informacji (obejmującej swym zakresem informację publiczną, przestrzenną oraz źródła danych i sposoby ich przetwarzania), a także o mapach i wszystkim co się z nimi wiąże.

Po latach pracy związanych z powyższymi zagadnieniami uzbierało się tego trochę i postanowiłem zacząć się dzielić swoimi rozwiązaniami, uwagami i pomysłami . Dlaczego? Bo mam nadzieję, że natchnie mnie to do dalszych poszukiwań, a potencjalnych czytelników ustrzeże choć trochę przed traceniem czasu na „odkrywanie koła na nowo”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.